Jalkapallon MM 2018

Jalkapallon MM 2018

Oletko valmis jalkapallon MM-kisoihin Venäjällä vuonna 2018? No, pian olet. Täältä löydät turnauksen pelien aikataulut sekä oppaan peleistä, joita ei kannata jättää väliin.

MM-kisat 2018

Venäjän isännöimät jalkapallon maailmanmestaruuskisat ovat käsillä ja sinä tarvitset yleiskatsauksen siitä, milloin ja missä pelejä pelataan. Alta löydät maailmanmestaruuskisojen otteluohjelman, josta käyvät ilmi ajankohdat ja paikat. Jalkapallon MM-kisat 2018 -opas löytyy pelipäivän perästä.

Lyö vetoa 2018 MM-kisoista

Seuraavat vedonvälittäjät tarjoavat mahdollisuus pistää pikkuisen rahaa likoon peliin. Olemme listanneet muutaman suurimmista vedonvälittäjistä, joiden kertoimet ovat reilut ja jotka ovat markkinoiden johtavia.

Luzhniki Stadium mm 2018

Lohkovaiheet

Torstai, 14. kesäkuuta

Venäjä vs. Saudi-Arabia (Lohko A) – Moskova (18:00).

Perjantai, 15. kesäkuuta

Egypti vs. Uruguay (Lohko A) – Jekaterinburg (15:00)
Marokko vs. Iran (Lohko B) – Pietari (18:00)
Portugali vs. Espanja (Lohko B) – Sotši – (21:00)

Lauantai, 16. kesäkuuta

Ranska vs. Australia (Lohko C) – Kazan – (13:00)
Argentiina vs. Islanti (Lohko D) – Moskova (Spartak) – (16:00)
Peru vs. Tanska (Lohko C) – Saransk – (19:00)
Kroatia vs. Nigeria (Lohko D) – Kaliningrad – (22:00)

Sunnuntai, 17. kesäkuuta

Costa Rica vs. Serbia (Lohko E) – Samara – (15:00)
Saksa vs. Meksiko (Lohko F) – Moskova – (18:00)
Brasilia vs. Sveitsi (Lohko E) – Rostov (21:00)

Maanantai, 18. kesäkuuta

Ruotsi vs. Etelä-Korea (Lohko F) – Nizhny Novgorod – (15:00)
Belgia vs. Panama (Lohko G) – Sotši (18:00)
Tunisia vs. Englanti (Lohko G) – Volgograd (21:00)

Tiistai, 19. kesäkuuta

Kolumbia vs. Japani (Lohko H) – Saransk (15.00)
Puola vs. Senegal (Lohko H) – Moskova (18:00)
Venäjä vs. Egypti (Lohko A) – Pietari (21:00)

Keskiviikko, 20. kesäkuuta

Portugali vs. Marokko (Lohko B) – Moskova (15:00)
Uruguay vs. Saudi-Arabia (Lohko A) – Rostov-on-Don (18:00)
Iran vs. Espanja (Lohko B) – Kazan – (21:00)

Torstai, 21. kesäkuuta

Tanska vs. Australia (Lohko C) – Samara (15:00)
Ranska vs. Peru (Lohko C) – Jekaterinburg (18:00)
Argentiina vs. Kroatia (Lohko D) – Nizhny Novgorod (21:00)

Perjantai, 22. kesäkuuta

Brasilia vs. Costa Rica (Lohko E) – Pietari (15:00)
Nigeria vs. Islanti (Lohko D) – Volgograd – (18:00)
Serbia vs. Sveitsi (Lohko E) – Kaliningrad (21:00)

Lauantai, 23. kesäkuuta

Belgia vs. Tunisia (Lohko G) – Moskova (15:00)
Etelä-Korea vs. Meksiko (Lohko F) – Rostov-on-Don (18:00)
Saksa vs. Ruotsi (Lohko F) – Sotši (21:00)

Sunnuntai, 24. kesäkuuta

Englanti vs. Panama (Lohko G) – Nizhny Novgorod (15:00)
Japani vs. Senegal (Lohko H) – Jekaterinburg (18:00)
Puola vs. Kolumbia (Lohko H) – Kazan (21:00)

Maanantai, 25. kesäkuuta

Uruguay vs. Venäjä (Lohko A) – Samara (17:00)
Saudi-Arabia vs. Egypti (Lohko A) – Volgograd (17:00)
Espanja vs. Marokko (Lohko B) – Kaliningrad (19:00)
Iran vs. Portugali (Lohko B) – Saransk (19:00)

Tiistai, 26. kesäkuuta

Tanska vs. Ranska (Lohko C) – Moskova (17:00)
Australia vs. Peru (Lohko C) – Sotši (17:00)
Nigeria vs. Argentiina (Lohko D) – Pietari (21:00)
Islanti vs. Kroatia (Lohko D) – Rostov-on-Don (21:00)

Keskiviikko, 27. kesäkuuta

Etelä-Korea vs. Saksa (Lohko F) – Kazan (17:00)
Meksiko vs. Ruotsi (Lohko F) – Jekaterinburg (17:00)
Serbia vs. Brasilia (Lohko E) – Moskova (Spartak) – 7pm – ITV
Sveitsi vs. Costa Rica (Lohko E) – Nizhny Novgorod – 7pm – ITV

Torstai, 28. kesäkuuta

Japani vs. Puola (Lohko H) – Volgograd (17:00)
Senegal vs. Kolumbia (Lohko H) – Samara (17:00)
Englanti vs. Belgia (Lohko G) – Kaliningrad (21:00)
Panama vs. Tunisia (Lohko G) – Saransk (21:00)

Neljännesvälierät

Lauantai, 30. kesäkuuta

Lohko C voittaja vs. Lohko D toiseksi tullut – Kazan – Ottelu 50 (17:00)
Lohko A voittaja vs. Lohko B toiseksi tullut – Sotši – Ottelu 49 (21:00)

Sunnuntai, 1. heinäkuuta

Lohko B voittaja vs. Lohko A toiseksi tullut – Moskova – Ottelu 51(17:00)
Lohko D voittaja vs. Lohko C toiseksi tullut – Nizhny Novgorod – Ottelu 52 (21:00)

Maanantai, 2. heinäkuuta

Lohko E voittaja vs. Lohko F toiseksi tullut – Samara – Ottelu 53(17:00)
Lohko G voittaja vs. Lohko H toiseksi tullut – Rostov-on-Don – Ottelu 54 (21:00)

Tiistai, 3. heinäkuuta

Lohko F voittaja vs. Lohko E toiseksi tullut – Pietari – Ottelu 55 (17:00)
Lohko H voittaja vs. Lohko G toiseksi tullut Moskova Ottelu 56 (21:00)

Puolivälierät

Perjantai, 6. heinäkuuta

Ottelun 49 voittaja vs. Ottelun 50 voittaja – Nizhny Novgorod (17:00)
Ottelun 53 voittaja vs. Ottelun 54 voittaja – Kazan (21:00)

Lauantai, 7. heinäkuuta

Ottelun 55 voittaja vs. Ottelun 56 voittaja – Samara (17:00)
Ottelun 51 voittaja vs. Ottelun 52 voittaja – Sotši (21:00)

Välierät

Tiistai, 10. heinäkuuta

Ottelun 57 voittaja vs. Ottelun 58 voittaja – Pietari (21:00)

Keskiviikko, 11. heinäkuuta

Ottelun 59 voittaja vs. Ottelun 60 voittaja – Moskova (21:00)

Pronssiottelu

Lauantai, 14. heinäkuuta

Pronssiottelu

Ottelun 61 häviäjä vs. Ottelun 62 häviäjä – Pietari (17:00)

Loppuottelu

Sunnuntai, 15. heinäkuuta

Moskova (18:00)